علت افت عملکرد بعضی دامپ‌های ریمپ شده در طولانی مدت


چرا بعضی از دامپ‌های ریمپ شده بعد از مدتی روی خودرو تاثیر قبل را ندارند؟؟؟

برای بسیاری از رانندگان این سوال مطرح است که چرا بعد از مدتی که از دانلود یک دامپ ریمپ شده بر روی خودرو میگذرد، تاثیرات آن به مرور کاهش می‌یابد و مشابه روز اول آن افزایش در شتاب و قدرت خودرو ندارد. کلید حل این سوال در آشنایی با عملکرد پارامترهای تطبیق (adaptation parameters) ایسیو است.

هر ایسیو بنا به ملاحظاتی که طراح و سازنده خودرو در نظر گرفته است قصد دارد یک سری پارامترهای اصلی خودرو را در یک محدود معینی کنترل نماید. یکی از این موارد مهم پارامتر سنسور اکسیژن است. یعنی ایسیو با توجه به استانداردهای آلایندگی مود نظر سازنده همواره احتراق داخل سیلندر و پاشش انژکتور را طوری کنترل می‌کند که این استانداردها رعایت شوند (استانداردهای آلایندگی یورو ۲ و یورو ۴ و …)

حال اگر شما با ریمپ دامپ ایسیو مقدار پاشش انژکتورها را افزایش دهید و سپس بر روی ماشین دانلود کنید در ابتدا شاهد خواهید بود که خودرو به طور کاملاً محسوسی از نظر سرعت و شتاب ارتقاء یافته است. این افزایش ممکن است حتی تا ۲۰% نیز در ابتدای کار باشد ولی به مرور شاهد خواهید بود که خودرو شتاب و قدرت اولیه را دیگر ندارد و تا حد زیادی به یک خودرو کاملاً فابریک نزدیک شده است.

توجیه این پدیده آن است که چون مقدار پاشش انژکتورها زیاد شده، سنسور اکسیژن همواره نسبت به قبل مقدار بیشتری را گزارش می‌کند که بیشتر از set point در نظر گرفته شده از قبل است. از این رو با اصلاح ضرایب تطبیق مرتبط با پاشش انژکتورها، ترتیبی را اتخاذ می‌کند که مقدار زمان پاشش آن‌ها کاهش یابد تا به محدوده مورد نظر برسد. این اصلاح خودکار مقدار پاشش سوخت سبب می‌شود که بعد از مدت کوتاهی واقعاً خودرو به یک خودروی فابریک تبدیل شود.

 

راهکار جلوگیری از این پدیده نامطلوب چیست؟

 

راهکار حل این مشکل آن است که شما مقدار set point پارامترهای کنترلی مهم نظیر سنسور اکسیژن را نیز در دامپ ریمپ ایسیو تغییر دهید. برای مثال اگر قبلاً پارامتر سنسور اکسیژن در محدوده ۰٫۴۵ کنترل میشد می‌بایست شما آن را به ۰٫۵۵ تغییر دهید تا بعد از افزایش پاشش سوخت و بالاتر رفتن واقعی مقدار ولتاژ سنسور اکسیژن در محصولات احتراق، ایسیو به صورت خودکار مقدار پاشش را کاهش ندهد. با این کار به هیچ عنوان مشکلات قبلی ظاهر نخواهد شد و ضرایب تطبیق نیز نمی‌توانند تاثیر منفی روی جداول ریمپ شده اعمال کنند.

برای سایر پارامترهای کنترلی نیز همین تغییرات لازم است تا یک دامپ ریمپ شده دائمی داشته باشید.


در انتها می‌بایست اشاره شود، در صورتی که می‌خواهید یک دامپ ریمپ شده دائمی بر روی خودرو داشته باشید حتما این کار را در مراکز معتبر چیپ تیونینگ ایسیو انجام دهید تا متاسفانه بعد از مدت کوتاهی شاهد بازگشت شرایط خودرو به حالت فابریک نباشید.

سیستم تیونینگ

چیپ تیونینگ ECUچیپ تیونینگ با گارانتیچیپ تیونینگ تضمینیچیپ تیونینگ حرفه ایریمپ ECUریمپ ایسیوریمپ با گارانتیریمپ تضمینیریمپ حرفه ای ایسیوریمپ دائمی ایسیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *